Zbiorniki betonowe
Zbiorniki betonowe

Zbiorniki betonowe

Zbiorniki betonowe stanowią bardzo popularny rodzaj zbiornika. Są one w ogrodnictwie często spotykane, odznaczając się pionowymi ścianami. Niestety wielokrotnie jest to odbierane jako minus, ponieważ blokuje to swobodną uprawę wybranych, większych rozmiarowo gatunków roślin wodnych. W zasadzie tego rodzaju oczka wodne są popularne, ponieważ dominowały one lata temu i powstawały najczęściej, ale dziś raczej już odchodzi się od nich na rzecz na przykład foliowych, które są znacznie bardziej rozpowszechnione.

Minusem zbiorników betonowych okazuje się też dość wysoki koszt tworzywa, z jakiego są one budowane, w końcu nie ma co porównywać kwot wymaganych przy budowie konstrukcji betonowej a  konstrukcji z folii. Plusem jest zaś przede wszystkim nie przerastanie korzeni roślin, a zatem sposobność budowania takich obiektów praktycznie na każdej powierzchni, bez wyjątków. Zbiorniki betonowe odznaczają się niestandardowymi kształtami, gdyż tworzywo takie jak beton jak najbardziej na to pozwala.

Grubość ścian natomiast powinna w przypadku trzymania w oczkach tej kategorii wody również w sezonie zimowym czy późno jesiennym wynosić około pięćdziesięciu centymetrów.